Ułatwiamy życie biznesowe
WYSZUKIWARKA ZAAWANSOWANA
Strona główna Artykuły / Ważne umiejętności w pracy trenera

Ważne umiejętności w pracy trenera

Praca trenera to zajęcie, które wymaga wielu różnorodnych umiejętności. To trochę taki człowiek orkiestra, który nie tylko przekazuje słuchaczom swoją wiedzę, ale posiada także umiejętności organizatorskie i zarządcze. W tym szerokim wachlarzu niezbędnych kompetencji istnieje kilka, które są podstawowymi elementami w pracy dobrego coacha.
Zastanawiając się nad najważniejszymi umiejętnościami, jakie powinien posiadać dobry trener, możemy mnożyć przykłady bez końca. Niemniej warto jest wyróżnić kilka podstawowych kompetencji, które niezależnie od specjalizacji coacha, zawsze pozostają kluczowe.


Trener, menadżer i słuchacz


Jednymi z najważniejszych umiejętności w pracy trenera są wspominane już wcześniej umiejętności organizatorskie i menadżerskie. Nie oznacza to jednak, że trener musi być jednocześnie menadżerem, który zarządza firmą i ludźmi. W pracy trenera liczy się umiejętność zarządzania prowadzonym szkoleniem oraz zgromadzonymi na nim ludźmi. W praktyce oznacza to szereg czynności, od najprostszych jak przygotowanie sali czy materiałów szkoleniowych, po aktywne prowadzenie zajęć i przekazywanie fachowej wiedzy. Równie istotne jest, aby trener potrafił słuchać i reagować na zachowania słuchaczy. Aktywne słuchanie szkolonej grupy dobrze wpływa na efekt i przebieg prowadzonych warsztatów.


Skuteczny i profesjonalny


Szkolenie czy warsztaty prowadzone przez trenera odbywają się po to, aby wytrenować u słuchaczy pewne kompetencje i poszerzyć zakres ich wiedzy. Dlatego ogromnie istotna kwestią jeśli chodzi o umiejętności trenera to skuteczność i profesjonalizm. Tak naprawdę obie te cechy przenikają się i wynikają z siebie. Szkolenie będzie skuteczne jeśli trener był profesjonalny i dobrze je poprowadził. Wiąże się to także z posiadaniem wiedzy z poruszanego obszaru. Nie znaczy to jednak, że trener musi być specjalistą czy ekspertem w każdej dziedzinie.
Wymienione umiejętności to tylko wąski wybór kompetencji dobrego trenera. W praktyce przydatnych jest na pewno również wiele innych umiejętności, które powinny być stale rozwijane i doskonalone.

OBIEKTY KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH SALE KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH KATEGORIE STRON
POZOSTAŁE |
© na-konferencje.pl wszelkie prawa zastrzeżone
kazimirowicz.pl użyteczne strony www