Ułatwiamy życie biznesowe
WYSZUKIWARKA ZAAWANSOWANA
Strona główna Artykuły / Prawdziwy lider zespołu – jaki powinien być?

Prawdziwy lider zespołu – jaki powinien być?

Czy każdy szef jest liderem zespołu? Czy prawdziwy przywódca grupy pracowniczej tylko wydaje podwładnym polecenia, czy pracuje na wspólny sukces na równi z pracownikami? Jaki jest lider z prawdziwego zdarzenia, który potrafi zainspirować pracowników do jeszcze wydajniejszej pracy, motywować ich do rozwijania swoich umiejętności i czy taki w ogóle istnieje?


Każdy zespół pracowniczy, dział czy filia korporacji, aby sprawnie działać musi mieć lidera. Jest to osoba, która scala organizację, nadaje ton jej działaniom, ale również na równi ze swoimi podwładnymi wykonuje powierzone mu zadania. Co jednak odróżnia zwykłego szefa od prawdziwego przywódcy?

 


Przychodzi pierwszy, wychodzi ostatni


Nie oznacza to wcale, że dobry lider wyrabia podwójną dniówkę lub wcale nie opuszcza biura. Ady zdopingować pracowników do wydajniejszej pracy lider zespołu musi być dla niego przykładem. Wywiązywać się dokładnie i terminowo ze swoich obowiązków, potrafić rozliczyć się z powierzonych zadań i jakości ich wykonania. Mówi się, że niektórzy ludzie posiadają cechy przywódcze. Pewnie istnieje jakiś zasób wrodzonych kompetencji, które predestynują do pełnienia funkcji kierowniczych, jednak dobry lider może nauczyć się takim być.


Za mną!


Jedną z najważniejszych cech dobrego lidera jest umiejętność oddziaływania na kierowany zespół. I nie chodzi tu wcale o skomplikowane programowanie neurolingwistyczne. Osoba aspirująca do miana lidera powinna potrafić zainspirować i zmotywować do działania podlegających sobie pracowników. Taki cel można osiągnąć poprzez właściwe zarządzanie relacjami międzyludzkimi w zespole. Bardzo ważne jest zbudowanie przez lidera autorytetu oraz umiejętność właściwej komunikacji z zespołem. Nie może ona być oparta jedynie na wydawaniu poleceń. Dobry lider, żeby sprawić, że pracownicy będą za nim podążali musi umieć umotywować celowość działania, wartość ciężkiej pracy oraz istotę zaangażowania.


Kierowanie zespołem pracowniczym jest zadaniem, które stawia przed podejmującą je osobą wiele wyzwań. Jest to tym trudniejsze, jeśli osoba ta nie chce być prawdziwym liderem, a nie tylko szefem wydającym polecenia.

 

OBIEKTY KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH SALE KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH KATEGORIE STRON
POZOSTAŁE |
© na-konferencje.pl wszelkie prawa zastrzeżone
kazimirowicz.pl użyteczne strony www