Ułatwiamy życie biznesowe
WYSZUKIWARKA ZAAWANSOWANA
Strona główna Artykuły / Miejsce szkolenia - jak wykorzystać dostępne warunki lokalowe, aby nasze zajęcia były jeszcze ciekawsze.

Miejsce szkolenia - jak wykorzystać dostępne warunki lokalowe, aby nasze zajęcia były jeszcze ciekawsze.

Lokal, w którym odbywa się szkolenie jest bardzo ważnym elementem. Dzięki dobrze zaaranżowanej i przygotowanej przestrzeni trening może odbywać się w lepszych warunkach, z korzyścią zarówno dla prowadzącego jak i dla szkolonej grupy. Jak zatem można wykorzystać dostępną przestrzeń oraz jej wyposażenie, aby szkolenie było jeszcze ciekawsze?


Sala szkoleniowa jest tak naprawdę pierwszą i najważniejszą pomocą szkoleniową. To tak jakby scena, dla mającej się odbyć sesji szkoleniowej. Jest to również pierwsza rzecz jaką uczestnicy widzą po przybyciu na miejsce. Dlatego niezwykle ważne jest żeby miejsce szkolenia było odpowiednio do tego zadania przygotowane i wyposażone. Umiejętne wykorzystanie przestrzeni lokalowej może być niezwykle pomocne podczas prowadzonych zajęć.


Szkoleniowy niezbędnik


Pewne elementy wyposażenia są wręcz konieczne w profesjonalnie zaadaptowanych salach szkoleniowych. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie umeblowanie oraz osprzęt, które umożliwią wygodne prowadzenie zajęć. Jeśli dysponujemy podłączeniem do sieci komputerowej, Internetu, a także okablowaniem do wideokonferencji, możemy stworzyć interaktywne szkolenie. Wygodne krzesła i stoły to również element, na który trzeba zwrócić uwagę!


Kreowanie przestrzeni


W zależności od charakteru prowadzonego szkolenia, warto jest przystosować do niego przestrzeń. Jeśli nasze szkolenie będzie w dużej mierze oparte na grupach dyskusyjnych i ćwiczeniach w zespołach, można przystosować przestrzeń do potrzeb szkolenia. Przestawianie i przesuwanie mebli również może okazać się pomocne – dzięki temu uczestnicy mają szansę wpływania na otoczenie i stworzenia dla siebie większego komfortu. Ciekawym trikiem jest również sterowanie światłem w zależności od potrzeb i możliwości – czy to za pomocą zasłon czy rolet lub mocą oświetlenia. Może to być pomocne przy prezentacji filmów i zdjęć.
Istnieje wiele sprawdzonych sposobów kreowania przestrzeni i adaptowania miejsca szkolenia. Nie można zapominać o tym jakże ważnym elemencie, który może nam pomóc podnieść jakość prowadzonych zajęć.

OBIEKTY KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH SALE KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH KATEGORIE STRON
POZOSTAŁE |
© na-konferencje.pl wszelkie prawa zastrzeżone
kazimirowicz.pl użyteczne strony www