Ułatwiamy życie biznesowe
WYSZUKIWARKA ZAAWANSOWANA
Strona główna Artykuły / Jak przygotować profesjonalną prezentację?

Jak przygotować profesjonalną prezentację?

Prezentacja jest od dawna sprawdzonym i nieodłącznym elementem różnego rodzaju wystąpień. Służy ona jako element prezentowania treści na szkoleniach, konferencjach czy wykładach. Jednak aby uzyskać jasny i klarowny przekaz, który jednocześnie zainteresuje słuchaczy, prezentacja musi być przygotowana profesjonalnie.


Dobra prezentacja to nie tylko pokaz slajdów, z omówieniem najważniejszych tez. Fachowo przygotowana prezentacja w Power Poincie służy komunikacji pomiędzy prowadzącym, a słuchaczami jest swoistym pomostem, który ułatwia zrozumienie i przyswojenie omawianych zagadnień. Jak jednak sprawić, aby nasza prezentacja zainteresowała słuchaczy i pozwoliła nam wywrzeć dobre wrażenie?


Wizytówka


Można powiedzieć, że prezentacja i omawiane slajdy są wizytówką prowadzącego wystąpienie. Dla uważnego obserwatora jest to doskonała sposobność, aby dowiedzieć się kilku rzeczy na temat przemawiającej osoby. Dlatego niezwykle ważna jest dbałość o wykonanie prezentacji. Zwłaszcza prezentacje przygotowywane w Power Poincie, które będą później wyświetlane w powiększeniu, muszą być przygotowane ze szczególną starannością. Chodzi tu przede wszystkim o estetykę oraz o spójność elementów dodatkowych z omawianą tematyką. Nie może być tak, że ważne wyniki badań okrasimy różnokolorowymi motywami i dodatkami. Należy postawić na prostotę i czytelność.


W pigułce


Jeśli wiemy już jak nasza prezentacja powinna wyglądać od strony wizualnej, musimy poświęcić chwilę uwagi treści, która wypełni slajdy. Prezentacja powinna być pomocą dla prowadzącego, prezentować najważniejsze tezy bez wdawania się w zbyt zawiłe szczegóły, które mogą dekoncentrować słuchaczy. Prezentacja powinna być tak naprawdę konspektem dla przemawiającego, który w razie potrzeby może samodzielnie rozwinąć wymagające dodatkowego komentarza elementy.
Dobre przygotowanie prezentacji jest równie ważne jak znajomość omawianej problematyki. Aby prezentowane w czasie konferencji czy nawet spotkania biznesowego wystąpienie było atrakcyjne dla słuchaczy, warto jest poświęcić trochę czasu na dopracowanie prezentacji.

 

 

 

OBIEKTY KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH SALE KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH KATEGORIE STRON
POZOSTAŁE |
© na-konferencje.pl wszelkie prawa zastrzeżone
kazimirowicz.pl użyteczne strony www