Ułatwiamy życie biznesowe
WYSZUKIWARKA ZAAWANSOWANA
Strona główna Artykuły / Ciasna sala i niedziałający mikrofon – jakie błędy popełniają organizatorzy konferencji?

Ciasna sala i niedziałający mikrofon – jakie błędy popełniają organizatorzy konferencji?

Jeszcze kilka lat temu wymagania dotyczące organizacji konferencji były znacznie niższe niż obecnie. Zmieniły się bowiem nie tylko priorytety osób przybywających na konferencję, ale również realia i potrzeby konferencyjnego świata. Stawiamy na dobrej jakości sprzęt, wysokiej klasy nagłośnienie, elementy urozmaicające imprezę oraz atrakcje.


Profesjonalna konferencja to ogrom prac, które trzeba wykonać. Nie wystarcza znajomość rynku, branży i trochę pieniędzy. Konieczna jest umiejętność organizowania imprez masowych. Wiedza o tym, czego chcą słuchać osoby zgromadzone na imprezie. Jakiej wiedzy szukają i czego jeszcze chcą się nauczyć.


Tzw. nisza to sukces całego przedsięwzięcia. Cała filozofia polega na tym, ażeby takową niszę znaleźć, móc umieć się jej przyjrzeć i wychwycić, czego od nas oczekuje.


Błędy popełniamy wszyscy


Uczestnicy konferencji narzekają na różnorodne techniki przygotowywania konferencji. Źle odbierają małe, ciasne sale, zlokalizowane w starym budynku, gdzieś na obrzeżach miasta. Nie lubią, kiedy mówi do nich ktoś, kogo nie znają, gdy nikt nie ma dla nich czasu, kiedy jedzenie nie smakuje, a sprzęt pada od przeciążenia korków.

Takie błędy zdarza się jednak popełniać każdemu. A szkoda.


Liczy się pierwsze wrażenie


Naprawdę. Powtarzamy to jak mantrę, a ciągle chyba nie do końca w to wierzymy. Czy rzeczywiście można się zakochać w konferencjach? Jasne, że tak. Kluczem do sukcesu będzie podejście do uczestników.


Jeśli zależy nam na nich, a konferencję organizujemy nie tylko dla czystego zarobku, prawdopodobnie znamy potrzeby naszych zainteresowanych gości. Wiemy, jak się z nimi obchodzić i jak unikać tego, czego nie lubią.


Jeszcze kilka lat temu, mogliśmy sobie pozwolić na kanapkowy poczęstunek i konferencję organizowaną w szkolnej klasie. Dzisiaj to już trochę za mało. Chcemy spotykać się ze znanymi ludźmi, w nowoczesnym miejscu i przy dobrej, włoskiej kawie. Zwłaszcza, że za udział w konferencji najczęściej płacimy i to całkiem sporo.

OBIEKTY KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH SALE KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH KATEGORIE STRON
POZOSTAŁE |
© na-konferencje.pl wszelkie prawa zastrzeżone
kazimirowicz.pl użyteczne strony www