Ułatwiamy życie biznesowe
WYSZUKIWARKA ZAAWANSOWANA
Strona główna Artykuły / Konferencyjny savoir vivre, czyli jak wywrzeć dobre wrażenie

Konferencyjny savoir vivre, czyli jak wywrzeć dobre wrażenie

Na dobre wystąpienie konferencyjne składa się wiele czynników. Nie wystarczy jedynie wygłosić ciekawy referat. Równie ważne jak to, co mówimy, jest to w jaki sposób mówimy. Aby wywrzeć na słuchaczach dobre wrażenie i zostać zapamiętanym, musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów.
Przygotowując się do wygłoszenia swojej konferencyjnej wypowiedzi, musimy dopracować nie tylko naszą wypowiedź. Dużo uwagi musimy poświęcić sposobowi w jaki wygłosimy nasz referat oraz ubiorowi i mowie ciała, które są równie istotne jak referowane przez nas tezy.


Jak mówić, żeby być słuchanym?


Nawet najbardziej odkrywczy referat, prezentujący najświeższe wyniki badań czy analizy strategii działania, będzie dla słuchaczy bardzo trudny w odbiorze, jeśli będzie jedynie monologiem prelegenta. Dobrym i sprawdzonym sposobem wygłaszania dłuższych wypowiedzi przed publicznością, jest wspomaganie się prezentacją, która będzie wyświetlana na dużym ekranie. Zaprezentowanie w ten sposób najważniejszych tez, pozwoli skupić uwagę słuchaczy oraz pomoże uporządkować wypowiedź. Warto jest również utrzymywać kontakt z audytorium, po to aby kontrolować czy prezentowany fragmenty wypowiedzi nie stał się już zbyt nużący dla słuchaczy. Pozwoli to nam reagować na zachowania słuchaczy i przejść do kolejnego wątku.

 


Ubiór i mowa ciała


Dobrze zaprezentowana wypowiedź to tylko połowa sukcesu. Musimy również zwrócić uwagę na naszą postawę oraz dostosować ubiór do charakteru spotkania. Mowa naszego ciała oraz głos powinny utwierdzać słuchaczy, że wiemy o czym mówimy. Nerwowe ruchy lub zbyt duża gestykulacją mogą wywrzeć negatywne wrażenie. Dlatego w trakcie wystąpienia warto jest trzymać w rękach długopis lub notatnik, które pozwolą nam poczuć się pewniej.
Pamiętając o wymienionych wyżej aspektach, możemy w łatwy sposób dopracować wystąpienie, tak aby było ono zapamiętane przez słuchaczy. Dobrze przygotowana wyprzedź, znajomość prezentowanego tekstu, pewność siebie oraz ubiór dopasowany do charakteru spotkania, to najważniejsze elementy, na które musimy zwrócić uwagę.

 

OBIEKTY KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH SALE KONFERENCYJNE W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH KATEGORIE STRON
POZOSTAŁE |
© na-konferencje.pl wszelkie prawa zastrzeżone
kazimirowicz.pl użyteczne strony www